O nás Kontakt Pridať lekára/kliniku/dodávateľa
Chcete sa registrovať?

Portál kozmetickachirurgia.sk ponúka účinný a moderný spôsob prezentácie lekárov, kliník, výrobcov liečiv a dodávateľov zdravotníckej techniky na jednom mieste.

Registrujte sa!

Odstránenie znamienok, bradavíc a iných kožných výrastkov

KOŽNÉ VÝRASTKY radíme medzi kožné ochorenia, ktoré prominujú nad povrch kože. Najčastejšie sa jedná o bradavičky, tukové uloženiny okolo očí, materské znamienka či fibrómy (vypuklé útvary zo spojivového väziva).

BRADAVICE sú nezhubné kožné výrastky, po akné sú druhým najčastejším kožným ochorením. Vyskytujú sa kdekoľvek na tele, ojedinele alebo v skupinách. Sú spôsobené vírusom HPV (Human Papilloma Virus) a môžu sa prenášať drobnými rankami. Bradavice môžu byť rôzneho vzhľadu: drobné a ploché alebo prominujúce nad pokožku, pigmentované či s drsným povrchom pripomínajúce mozoľ (hlavne na chodidlách).

Zákroky k indikácii: Odstránenie znamienok, bradavíc a iných kožných výrastkov

Odstránenie znamienok, bradavíc a iných kožných výrastkov

Odstránenie znamienok, bradavíc a iných kožných výrastkov

Znamienko či pigmentový névus je v podstate nahromadenie pigmentových buniek – melanocytov . V závislosti od množstva melanocytov a hĺbky, do ktorej zasahujú, sa môžu javiť ako tmavé ale takisto môžu mať farbu len málo odlišnú od okolitej pokožky. Väčšina zmanienok neohrozuje svojho nositeľa a nie je teda nutné ich odstraňovať. Na druhej strane niektoré typy znamienok sa môžu časom transformovať a viesť až ku rakovine kože – melanómu. Preto u všetkých podozrivých lézii pristupujeme radšej k ich preventívnemu odstráneniu. Takisto je možné znamienka odstrániť z kozmetického dôvodu.

Vybraný lekár

Prevádzkovateľ: MUDr. Petros Christodoulou | Podmienky použitia