Botox/ Dysport - vyhladenie vrások

Novinkou v problematike vrások je použitie látky zvanej botulotoxín,ktorým sa zaoberá korektívna dermatológia. Botulotoxín je látka, ktorá sa už dlhú dobu používa v neurológii na uvoľnenie svalových kŕčov a dermatológovia si všimli jeho pozoruhodného účinku pri aplikácii v oblasti tváre. U nás se aplikuje ve forme prípravku zvaného Dysport.

V dermatológii sa botulotoxín aplikuje injekčne vo veľmi nízkych dávkach do problémových partií tváre. Jeho účinok spočíva v tom, že zabráni mimickému svalu zmršťovať sa. Zmršťovanie mimických svalov je hlavnou príčinou tvorby vrások. Nejčastejšie je Dysport aplikovaný medzi obočím, ale možné je tiež využiť jeho pôsobenie v oblasti čela alebo očí, obmezene aj v oblasti úst.

Aký je princíp účinku botulotoxínu ?

Botulotoxín je látka, ktorá uvoľňuje svalové kŕče. V dermatológii sa aplikuje vo veľmi nízkych dávkach injekcí do problémových partií tváre.

V týchto oblastiach tváre botulotoxín preruší nervosvalové napätie a tým zabráni mimickému svalu zmršťovať sa. Zmršťovanie svalu je hlavnou príčinou tvorby vrások.

Účinok botulotoxínu trvá zhruba 4-6 mesiacov, jeho efekt postupne odoznieva a je potrebné aplikáciu zopakovať. Pri opakovaní už nedochádza k návratu zmršťovacej schopnosti svalu v pôvodnej miere. Zmršťovacia schopnosť svalu sa postupne znižuje, až postupom času môze dôjsť k jej úplnému potlačeniu a vráska sa prestáva tvoriť.

Zároveň sa opakovaním predlžuje trvanlivosť daného efektu, teda čím dlhšie túto terapiu podstupujete, tým dlhšie trvá aj efekt aplikovaného botulotoxínu. Najčastejšie býva Dysport aplikovaný medzi obočím, ale možné je tiež využiť jeho pôsobenie v oblasti čela alebo očí, obmezene aj v oblasti úst.

Ako prebieha samotný zakrok ?

jideálnejším spôsobom boja proti vráskam na tvári je trojkombinácia laseru, implantátu a Dysportu v troch fázach. V prvej fáze sa pomocou erbiového laseru vráska vyhladí na povrchu. Potom sa do zostávajúceho prehĺbenia injekčne aplikuje implantát, ktorý vyhladí posledné drobné nerovnosti. Záverečnou fázou je injekčné vstrieknutie veľmi nízkej dávky Dysportu do mimického svalu, ktorý vznik vrásky zpôsobil.

Vďaka tejto trojkombinácii je zabránené obnovovanie tvorby konkrétnej vrásky. Poradie jednotlivých fáz je možné podľa potreby  zameniť.

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Kontaktujte nás

Sending

Plastičtí Chirurgové s.r.o © 2019

Log in with your credentials

Forgot your details?