Chemický peeling

Chemický peeling patrí medzi povrchovo pôsobiace revitalizačné metódy. Využívame pri ňom kyselinu glykolovú, ktorá je vyrábaná z cukrovej trstiny.

Výsledným efektom peelingovej kúry je vyhladenie vrások, oploštenie jaziev ako aj vybielenie hyperpigmentácií. Pleť je po chemickom pelingu hladšia, pružnejšia, farebne zjednotená a celkovo rozjasnená.

Podstatou tejto omladzovacej metódy je povrchová  aplikácia ovocných kyselín na pokožku. Účinkom ovocných kyselín dochádza k pomalému odlučovaniu a jemnému obrusovaniu pokožky . Chemický peeling má blahodárny účinok aj na pružnosť podkožia.

Aký je princíp účinku kyseliny glykolovej?

 Účinok kyseliny glykolovej spočíva v znižovaní súdržnosti korneocytov, čo vedie k ich postupnému odlúčeniu. Korneocyty sú súčasťou povrchovej vrstvy kože. Chemický peeling má blahodárny účinok aj na pružnosť podkožia.

Ako účinkuje chemický peeling ?

 Podstatou účinku chemického peelingu je jeho stimulačný účinok na fibroblasty a teda aj na tvorbu kolagénu. V praxi to znamená, že účinkami kyseliny glykolovej môžeme dosiahnuť vyhladenie vrások, oploštenie jaziev ako aj vybielenie hyperpigmentácií.

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Kontaktujte nás

Sending

Plastičtí Chirurgové s.r.o © 2019

Log in with your credentials

Forgot your details?