Face-lift

S pribúdajúcim vekom môžeme na tvári sledovať dôsledky zemskej prítažlivosti. Face-lift rieši pokles starnúcej kože a vrásky, pričom vyžaduje odrezanie nadbytočnej kože a tukového tkaniva.

 Ide o procedúru, ktorú možno vykonať v ktoromkoľvek veku. Prirodzene však ačakávame pacientky, u ktorých sú už prítomné prejavy stárnutia. Jedná sa teda väčšinou o pacientky okolo štyridsiatky.

Akým spôsobom sa lifting robí?

Facelift prešiel zložitým vývojom. Táto metóda sa zdokonalila a prispela kprirodzenejšiemu vzhľadu pacientky. Nenapína sa horná vrstva pokožky, ale skôr spodné štruktúry, čím sa prispieva k už spomínanému nenásilnému efektu. Vrchná koža sa len priloží. Tým pádom sa vyhneme papierovému vzhľadu pokožky. Tvár je uvoľnená a rozhodne nevyzerá ako po zásahu skalpelom.

 V súčasnosti je možné robiť aj čiastkový lifting tváre tzv. minilifting, ktorý sa najčastejšie využíva v oblasti čela. Výhodou miniliftingu je možnosť liftingu iba v oblasti s najväčšou koncentráciou vrások a zvyšnú časť tváre ponechať nedotknutú.

Trvácnosť zákroku je veľmi individuálna a závisí od pacientky. V priemere mladistvý vzhľad vydrží päť až šesť rokov. Po tomto čase je možné zákrok bez problémov zopakovať.

Facelift a jazvy

Facelifting patrí medzí väčšie a zložitejšie chirurgické zákroky. Nesmú sa pri ňom porušiť tvárové nervy. Treba počítať približne s dvojtýždňovou dobou liečenia.

Jazvy sú veľmi nenápadné. Nachádzajú sa pred ušnicou. tesne po zákroku majú jazvy červenú farbu, aie v priebehu troch či štyroch mesiacov zblednú. Ostatné jazvy sú schované vo vlasatej časti hlavy.

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Kontaktujte nás

Sending

Plastičtí Chirurgové s.r.o © 2019

Log in with your credentials

Forgot your details?