FibroGen

FibroGen je prevratná metóda umožňujúca odstránenie  vrások, jazvičiek po akné, poúrazových jaziev ako aj zvýšenie tonusu pokožky. FibroGen využíva vlastné bunky pacienta, ktoré sa zložitým spôsobom kultivujú a neskôr sa pacientovi aplikujú na požadované miesto. Okrem odstránenia vrások či jazvičiek rôzneho pôvodu tým zároveň dochádza k celkovému omladeniu štruktúry kože.

Na rozdiel od umelých výplňových materiálov, ktoré sú pre ľudský organismus cudzími látkami, FibroGen využívá Vaše vlastné kultivované bunky.

FibroGen šetrne odstraňuje

  • vrásky
  • stárnutie kože (zvyšuje jej tonus)
  • jazvičky po akné
  • poúrazové jazvy

FibroGen využívá Vaše vlastné bunky!

FibroGen využívá poznatky celulárnej medicíny a tkanivového inžinierstva. Hlavnú úlohu tu hraje využitie vlastných buniek klienta, ktoré boli predtým rozmnožené v tkanivovej banke.

Vzhľadom k tomu, že fibroblasty (kožné bunky) sú kultivované na vlastnom sére klienta (časť krvi). To znamená,že pri zákroku nedochádza k aplikácii žiadneho cudzieho materiálu do tela pacienta.

Riziko alergických reakcií je prakticky nulové.

Celá procedúra pozostáva z 3 fáz:

1.Odber kúsku tkaniva (cca 3-4 mm kože s podkožím z oblasti za uchom). Táto fáza zákroku sa prevádza v lokálnej anestézii.

2.Vyčistenie vzorky tkaniva a jeho multiplikácia (rozmnoženie) v špeciálnej tkanivovej banke.

3.Aplikácia bunkovej kultúry (fibroblastov) vo forme roztoku do príslušnej partie (nejčastejšie do ablasti tváre) mikroihlou – konkrétně ide o 3

po sebe nasledujúce aplikácie s časovým odstupom 3-5 týždňov.

Pozvolný nástup, dlhé trvanie

Na rozdiel od veľmi rozšírenej aplikácie botulotoxínu (Dysport, Botox) alebo umelých výplňových materiálov (Matridex, Outline) nastupuje účinok FibroGenu pozvolna (po 4-8 týždňoch). Jeho efekt však pretrváva po dobu 3 až 4 rokov.

Zároveň dochádza k celkovému omladeniu štruktúry kože čím sa výrazne spomalí proces jej stárnutia.

Rovnako mladé bunky pri opakovaní (bez ďalšieho odberu)

Časť odobratej a vyčistenej vzorky je možné uchovávat v zmrazeném stave (−78°­C) v špeciálnych kontajneroch neobmedzene dlho. Po určitom čase, keď sa klient rozhodne aplikáciu zopakovatnie nutný další odběr tkáně.

Možnosť uchovávania tkaniva je dôležitá aj preto, že odobratá vzorka na rozdiel od pacienta nestárne. Počet vypestovaných buniek môže byť vekom pacienta ovplyvnený. Procedúru na tých istých miestach je možné opakovať naskôr po roku.

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Kontaktujte nás

Sending

Plastičtí Chirurgové s.r.o © 2019

Log in with your credentials

Forgot your details?