Injekčná lipolýza

Princíp účinku injekčnej lipolýzy spočíva v aplikácii prírodnej látky získavanej zo sójovýchbôbov – Phosphatidylcholinu (PPC). Táto látka rozpúšťa tuky. Je však nutné poznamenať, že nejde o metódu redukcie hmotnosti ale o metódu na zmenu kontúr tela.  Ide skôr o odstránenie nežiadúcich tukových vankúšikov, ktorých sa pacient nemôže zbaviť ani pomocou cvičení či diét. Práve v takom prípade môže byť injekčná lipolýza riešením.

Nadbytočný tuk možno odstrániť jednoducho injekciou

S touto fascinujúcou myšlienkou prišla dermatologička Dr. Patricia Rittes z Brazílie už v roku 1995. Vyvinula metódu, ktorá využívá prírodný preparát získavaný zo sójových bôbov  Phosphatidylcholin(PPC). Táto substancia je v rovnakom zloženíprodukovaná našímtelom a plní tu celý rad funkcií, predovšetkým v oblasti látkovej premeny. Aplikuje sa priamo do tukových vankúšikov, prakticky kdekoľvek na tele. Metódu injekčnej lipolýzy ďalej rozviedol Dr. Hasengschwandtner z Rakúska, ktorý vykonal viac ako tisíc procedúr.

Injekčná lipolýza – metóda na zmenu kontúr tel

Mnohí z nás veľmi dobre poznajú problém, kedy sa nežiadúcich tukových vankúšikov nemožno zbaviť ani pomocou cvičení či diétou. Práve v takom prípade môže byť injekčná lipolýza riešením. Nejde o žiadnu zázračnú metódu na redukciu váhy. Je to metóda na zmenu kontúr tela.

Na rozdiel od liposukcie, čo je operačná metóda na odstránenie väčšieho množstva tuku, možno tento zákrok vykonávať ambulantne, bez anestézie, po aplikácii injekcií nie je nutné nosiť elastické prádlo a môžete ísť ihneď do práce.

Ako zákrok prebieha?

Prípravok sa pomocou tenkej ihličky aplikuje priamo do tukových tkanív; ošetrené miesta môžu byť niekoľko dní (skúsenosti pacientov uvádzajú 3-5) začervenané, určite 24-36 hodín opuchnuté a pálivé. Po 3 dňoch sa však všetko vracia do normálu.

Vymizne tuk nastálo? Koľkokrát je potrebné zákrok opakovať?

Optimálne sú 2-4 ošetrenia s odstupom 6-8 týždňov. Okolo 80% pacientov bolo už po 2 až 3 ošetreniach s výsledkom spokojených, udávali výrazné zmenšenie obvodu. Tento efekt jedlhodobý. Tuk je v tele prirodzenou cestou trvale odbúravaný a v prípade, že zásadným spôsobom nezmeníte svoju váhu, tuk odbúranýtouto metódou sa podľa súčasných skúseností znovu neukladá. Naviac, vzhľadom k tomu, že tuku ubúda postupne, pokožka má možnosť sa behom obdobia medzi jednotlivými ošetreniami postupne stiahnuť a zachovává si tak svoju pevnosť aj elasticitu.

Ktoré partie tela sa dajú týmto zpôsobom ošetriť?

  • podbradok
  • tvár
  • krk
  • stehná vonkajšie a vnútorné
  • boky
  • paže
  • dolné a horné brucho
  • tukové vankúšiky na ramenách, rukách, kĺboch, chrbáte

Má injekčná lipolýza aj nejaké ďalšie využitia?

Áno. Predovšetkým pri odstraňovaní celulitídy a lipómov. Pre prípad odstraňovania celulitídy spojeného aj so zmenšením objemu ošetřovaných partií existuje špeciálny program, ktorý spočívá v kombinácii injekčnej lipolýzy s neinvazívnou mezoterapiou (NNM™) a vykazuje výnimočne dobré výsledky.

Tak ako každá nechirurgická metóda, ktorá je založená na podpore a akcelerácii prirodzených procesov v tele, je aj injekčná lipolýza či neinvazívna mezoterapia účinnejšia, ak dodržíte minimálne po dobu terapie doporučenia týkajúce sa životosprávy.

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Kontaktujte nás

Sending

Plastičtí Chirurgové s.r.o © 2019

Log in with your credentials

Forgot your details?