O nás Kontakt Pridať lekára/kliniku/dodávateľa
Chcete sa registrovať?

Portál kozmetickachirurgia.sk ponúka účinný a moderný spôsob prezentácie lekárov, kliník, výrobcov liečiv a dodávateľov zdravotníckej techniky na jednom mieste.

Registrujte sa!

Laserová depilácia - odstránenie chĺpkov

Kategória zákrokov: Koža
Laserová depilácia - odstránenie chĺpkov

Laserová epilácia je metóda používaná na odstránenie nežiadúceho ochlpenia na tele pomocou laserového lúčaLaserový lúč, ktorý sa po prechode kožou mení na tepelnú energiu. Táto tepelná energia ma devastačný účinok na valsovú cibuľku pričom nespôsobuje zmeny v okolitom tkanive. Ide o bezbolestný zákrok s vysokou účinnosťou, trvajúci 10 min - 1 hod podľa lokalizácie a hustoty ochlpenia. Za ideálnych podmienok je efekt epilácie trvalý. Ošetrená plocha môže byť po epilácii ružová alebo mierne červená, no tento stav by nemal presahovať 48 hodín. Opálená alebo inak podráždá koža je pre epiláciu laserom navhodná.  

Za ideálnych podmienok je epilácia trvalá. Ideálnymi podmienkami rozumieme svetlú kožu s tmavými až čiernymi chĺpkami. Nakoľko prístroj ničí len chĺpky v tzv. rastovej fáze, je nutné epiláciu opakovať cca 4-6 krát. Intervaly medzi jednotlivými epiláciami by mali byť 6-12 týždňov v závislosti od lokalizácie zákroku.

Aká je najčastejšia lokalizácia laserovej epilácie?

Najčastejšími lokalizáciami nežiadúceho ochlpenia u žien je pera, prsná bradavka, okolie pupku, oblasť bikín, horné a dolné končatiny. U mužov je najčastejším miestom epilácie chrbát, hrudník či hrubé alebo zrastajúce obočie.

Kedy je najvhodnejší čas na laserovú epiláciu?

Epilácia opálenej alebo inak podráždenej kože je pre epiláciu laserom navhodná. Preto odporúčame tento výkon naplánovať na zimné mesiace keď je koža menej vystavovaná slnečným lúčom. Je nutné podotknúť, že takto epilované časti kože by nemali byť po zákroku vystavované opaľovaniu na slnku ani v soláriu.
comments powered by Disqus

Obsah

Súvisiace články

Nie sú súvisiace položky

Lekári a kliniky

CHIRONAX MEDICENTRUMCHIRONAX MEDICENTRUM
Piešťany
+421 033 7741313
chironax@chironax.sk

Chirurgicko - laserové pracovisko v Piešťanoch s viac než 10 ročnou tradíciou.
Súkromná klinika EstheticSúkromná klinika Esthetic
Bratislava
+421 25 441 54 04
esthetic@esthetic.sk

Súkromná klinika plastickej chirurgie, estetickej medicíny a laserovej medicíny Esthetic sa nachádza v tichom prostredí v centre Bratislavy v historických priestoroch prvej kliniky plastickej chirurgie na Slovensku.
CENTRUM plastickej & estetickej chirurgieCENTRUM plastickej & estetickej chirurgie
Košice
+421 55 623 46 24, +421 55 622 01 86, +421 91 095 34 01
centrum@plastickachirurgia.sk

Celý kolektív lekárov a sestier je na vysokej profesionálnej úrovni, má dlhoročné skúsenosti a je pripravený vám poskytnúť služby na nadštandardnej úrovni. Našim prvoradým cieľom je vytvoriť pre pacientov nadštandardné prostredie a maximálnu diskrétnosť.
Prevádzkovateľ: MUDr. Petros Christodoulou | Podmienky použitia