Laserová depilácia - odstránenie chĺpkov

Laserová epilácia je metóda používaná na odstránenie nežiadúceho ochlpenia na tele pomocou laserového lúčaLaserový lúč, ktorý sa po prechode kožou mení na tepelnú energiu. Táto tepelná energia ma devastačný účinok na valsovú cibuľku pričom nespôsobuje zmeny v okolitom tkanive. Ide o bezbolestný zákrok s vysokou účinnosťou, trvajúci 10 min – 1 hod podľa lokalizácie a hustoty ochlpenia. Za ideálnych podmienok je efekt epilácie trvalý. Ošetrená plocha môže byť po epilácii ružová alebo mierne červená, no tento stav by nemal presahovať 48 hodín. Opálená alebo inak podráždá koža je pre epiláciu laserom navhodná.

 

 Za ideálnych podmienok je epilácia trvalá. Ideálnymi podmienkami rozumieme svetlú kožu s tmavými až čiernymi chĺpkami. Nakoľko prístroj ničí len chĺpky v tzv. rastovej fáze, je nutné epiláciu opakovať cca 4-6 krát. Intervaly medzi jednotlivými epiláciami by mali byť 6-12 týždňov v závislosti od lokalizácie zákroku.

Aká je najčastejšia lokalizácia laserovej epilácie?

 Najčastejšími lokalizáciami nežiadúceho ochlpenia u žien je pera, prsná bradavka, okolie pupku, oblasť bikín, horné a dolné končatiny. U mužov je najčastejším miestom epilácie chrbát, hrudník či hrubé alebo zrastajúce obočie.

Kedy je najvhodnejší čas na laserovú epiláciu?

Epilácia opálenej alebo inak podráždenej kože je pre epiláciu laserom navhodná. Preto odporúčame tento výkon naplánovať na zimné mesiace keď je koža menej vystavovaná slnečným lúčom. Je nutné podotknúť, že takto epilované časti kože by nemali byť po zákroku vystavované opaľovaniu na slnku ani v soláriu.

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Kontaktujte nás

Sending

Plastičtí Chirurgové s.r.o © 2019

Log in with your credentials

Forgot your details?