Laserové odstránenie tetovania a pigmentácií

Laserové odstránenie tetovania je riešením pre ľudí, pre ktorých sa ich tetovanie stalo neželaným. Nová technika laserového odtraňovania tetovania dokáže eliminovať tetovanie s minimálnymi vedľajšími účinkami.Laserový lúč rozrušuje tetováž svetelnou energiou s vysokou intenzitou. Čierne tetovanie absorbuje všetky vlnové dĺžky laserového žiarenia, preto sa odstraňuje najľahšie. Iné farby, napr. červená, selektívne absorbujú zelené laserové svetlo. Na odstránenie tetovenia môžu byť teda použité rôzne vlnové dĺžky lasera v závislosti od farby tetováže.

Pre koho je laserové odstránenie tetovania vhodné?

Ale aj pacienti, ktorým bolo v minulosti tetovanie už odstraňované, môžu byť vhodnými kandidátmi na laserovú liečbu. Neúspešne odstraňované tetovania môžu dobre odpovedať na liečbu laserom, pokiaľ predchádzajúce metódy nespôsobili prílišné jazvenie.
Keďže každé tetovanie je unikátne, musia byť aj odstraňovacie techniky takpovediac šité na mieru v každom jednotlivom prípade. V minulosti bolo možné tetovanie odstrániť rôznymi metódami, ale v mnohých prípadoch vzniknuté jazvy boli pôsobili omnoho rušivejšie jako samotné tetovanie.

Čo možno očakávať v priebehu procedúry?

 V závislosti od veľkosti a farby tetovania, počet liečebných aplikácií môže byť rôzny. Zvyčajne je potrebných 2-4 opakovaní. Typ tetovania a takisto hĺbka, do ktorej tetováž zasahuje sú rozhodujúce pre výber techniky, ktorá je u každého záujemcu individuálna. Vo všeobecnosti celá procedúra prebieha nasledovne:
    Oči sú pre žiarením chránené protektívnymi štítmi..
  • Testuje sa reakcia kože na laser, aby sa zistila najefektívnejšia dávka energie.
  • Laserový lúč je vysielaný do kože špeciálnym prístrojom pulzným spôsobom.
  • Menšie tetovania vyžadujú menej pulzov, väčšie viac. V každom prípade každé tetovanie vyžaduje opakovanie procedúry. Pri každej liečbe tetovanie postupne bledne.
  • Hneď po zákroku sú na kožu aplikované vrecká s ľadom na jej skľudnenie. Pacient si následne sám aplikuje antibiotické masti. Takisto sa odporúčajú obväzy a ochrana pred slnečným žiarením.
  • Väčšina pacientov nevyžaduje anestéziu. Pi niektorých špecifických lokalizáciách, kde by procedúra mohla pôsobiť nepríjemne, je možné oblasť lokálne znecitlivieť.

Aké vedľajšie účinky sa môžu vyskytnúť ?

Vedľajšie účinky sú minimálne, pred zákrokom však potrebné zvážiť nasledujúce faktory:

  • Odstránenie tetovania je rizikom pre vznik infekcie. Niekedy môže byť odstránenie tetovania neúplné.
  • Rizikom môže byť aj hyperpigmentácia, kedy ošetrená plocha bude tmavšia ako okolitá koža alebo hypopigmentácia, kedy bude naopak svetlejšia.

Je laserové odstránenie tetovania bezpečné?

Vďaka novej technológii, odstránenie tetovania za pomoci lasera sa stalo efektívnejším minimálnym rizikom vzniku jaziev. Laserová terapia je často bezpečnejšia jako iné tradičné metódy jako napríklad vyrezanie, dermabrázia, pretože laser má schopnosť selektívne pôsobiť na pigment obsiahnutý v tetováži. Efektivnejšie sú odstraňované hlavne farebné tetovania.

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Kontaktujte nás

Sending

Plastičtí Chirurgové s.r.o © 2019

Log in with your credentials

Forgot your details?