Liečba krčových žíl (varixov)

Moderné laserové systémy pracujú na princípe selektívnej fototermolýzy, t.j. tepelného poškodenia tkaniva s minimálnym tepelným poškodením okolitého tkaniva. Liečba laserom umožňuje komplexnú liečbu ochorení postihujúcich cievy, od rozšírených „metličkovitých” cievok až po kŕčové žily dolných končatín. Najčastejšie na túto liečbu využívame prístroj Sclerolaser. Tento prístroj je neprekonateľný v tom, že je použiteľný na cievky do priemeru 1 mm. To v praxi znamená, že sa ním dajú odstrániť nielen cievky dolných končatín ale aj cievky nachádzajúce sa na tvári. Až 80 % žien má na dolných končatinách „metličkové” cievky, ktoré predstavujú predovšetkým kozmetický problém. Sclerolaser ich lieči bez dotyku, bez vpichov injekčnou ihlou a bez elastických pančúch pričom úspešnosť tejto liečby je až 95 %!

Ďalšou možnosťou je laserový systém ELVES – vnútrocievny laserový spôsob liečbykŕčových žíl. Pri tejto metóde sa využíva diódový laser umožňujúci zaviesť mimoriadne tenký svetlovod do luménu ciev. ELVES systém uzatvára poškodenú cievu bez poškodenia jej okolia. Je vhodný aj na liečbu ciev väčšieho priemeru.

Ako je princíp účinku Sclerolasera?

Princíp liečby Sclerolaserom spočíva vo vysielaní laserového lúča, ktorý na základe maximálnej absobcie energie v cieve zohreje stenu cievy a krvné doštičky nachádzajúce sa v nej. Steny cievy sa následkom tepelného efektu zlepia, čím sa v cieve zastavuje krvný tok.Zastavením krvného toku docielime neviditeľnosť cievy. Týmto spôsobom sa odstraňujú cievky od vlásočnicového typu až po cievy o priemere 1mm. Bezprostredne po zákroku sa môžu na koži nad väčšími ciavkami objaviť malé krusty a koža v mieste aplikácie laseru môže byť mierne začervenelá.

Laserový systém ELVES

Ďalším z prístrojov je unikátnylaserový systém ELVES – vnútrocievny spôsob liečbykŕčových žíl laserom, ktorý je mnohostranný, ľahko použiteľný a umožňuje ošetrenie všetkých stavov spôsobených prítomnosťou kŕčových žíl. Pri tejto metóde sa využíva diódový laser, umožňujúci zaviesť mimoriadne tenký svetlovod do lúmenu, širokých i veľmi tenkých ciev. Laserový lúč na konci svetlovodu dokáže vyvinúť vysokú teplotu čím sa docieli uzavretie poškodenej cievy bez poškodenia jej okolia.

Aké sú výhody liečby kŕčových žíl metódou ELVES?

  1.  vysoký pooperačný komfort v porovnaní s tradičnou chirurgickou metódou, pri ktorej trvá rekonvalescencia niekedy až niekoľko týždňov
  2.  výborné estetické výsledky
  3.  rýchly návrat ku každodenným aktivitám pracovného  a spoločenského života
  4.  ide o zákrok s jednodňovou hospitalizáciou

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Kontaktujte nás

Sending

Plastičtí Chirurgové s.r.o © 2018

Log in with your credentials

Forgot your details?