Liposukcia

Liposukciou rozumieme podtlakové odsávanie nadbytočného tukuv rôznych častiach tela. Je dôležité si uvedomiť, že nejde o liečbu obezity ale o odstránenie nadbytočného tuku v určitých partiách tela, ktorého sa pacient nevie zbaviť správnou životosprávou ani cieleným cvičením. Množstvo tuku, ktoré je možné odstrániť pri jednom zákroku je limitované. V  prípade potreby je možné operáciu zopakovať po uplynutí 3-6 mesiacov. Zákrok sa prevádza najčastejšie v celkovej anestézii. Liposukcia je jednou z najžiadanejších operácií v plastickej chirurgii

Ktoré sú najčstejšie lokalizácie liposukcie?

U žien ide zvyčajne o oblasť stehien, bokov a sedacej častiU mužov ide častejšie o oblasť brucha. okrem uvedených lokalizácií je možné odstrániť tuk aj z oblasti kolien, predkolení, členkov, brady, či ramien.

Tumescentná liposukcia

Zákrok robíme obyčajne v celkovej anestézii. Pri tzv. tumescentnej metóde sa pred samotným zákrokom podstriekne operované miesto fyziologickým roztokom v kombinácii s látkami potláčajúcimi krvácanie  a bolesť. Po operácii je nutné nosiť elastickú bandáž po dobu šiestich týždňov a ako aj rátať s pooperačným opuchom a výraznými modrinami. Pri správnej pooperačnej starostlivosti však opuch aj modriny relatívne rýchlo miznú.

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Kontaktujte nás

Sending

Plastičtí Chirurgové s.r.o © 2018

Log in with your credentials

Forgot your details?