Mezoterapia (revitalizácia tváre, krku, dekoltu, rúk)

Mezoterapiu zaraďujeme medzi neinvazívne omladzovacie metódy. Táto prevratná metóda spočíva v aplikácii špeciálnych roztokov mikroinjekciami.

Špeciálnym druhom mezoterapie je MEZOLIFT. Pri tejto metóde ide o podkožnú aplikáciu zmesi vitamínov spolu s kyselinou hyalurónovou.

Roztoky obsahujúce zmes vitamínov, koenzýmov a aminokyselín injikujeme do strednej vrstvy kože. Tieto látky zlepšujú stav a funkciu kože, čím je možné dosiahnuť vyhladenie stredne hlbokých vrások.

Ide o bezbolestnú, cenovo dostupnú metódu, ktorej efekt je však dočasný, preto je potrebné procedúru opakovať.

V čom spočíva princíp mezoterapie?

Špeciálne liečebné roztoky obsahujú vysoké koncetrácie vitamínov, aminokyselin, minerálov, koenzýmov a nukleových kyselín.Vitamínové komplexy sú nepostrádateľné pre ľudský organizmus a hlavne pre epidermálnu vrstvu pokožky. Vitamín A je dôležitý pre činnosť keratinocytov, vitamín C pre činnosť melanocytov, ktoré sa nachádzajú v epidermálnej vrstve pokožky.

Aminokyseliny sú dôležité pre obnovu štruktúry samotnej kože a minerály v tomto komplexe udržujú vlahu po aplikácii biologického roztoku.

Koenzýmy sú životne dôležité antioxidačné látky. V organizme vstupujú do reakcie so škodlivými molekulami a tým zlepšujú stav a funkciu kože. Injikovaním kombinácie týchto látok je možné dosiahnuť vyhladenie stredne hlbokých vrások.

Výhody a trvanie efektu mezoterapie

 Výhodou mezoterápie je jej relatívna cenová dostupnosť a takmer úplná bezbolestnosť.Efekt tejto liečebnej metódy je viditeľný bezprostredne po prvej aplikácii, avšak jeho účinok jedočasný. Pre udržanie efektu je nutné aplikáciu opakovať aspoň raz ročne.

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Kontaktujte nás

Sending

Plastičtí Chirurgové s.r.o © 2019

Log in with your credentials

Forgot your details?