Odstránenie ohňa (naevus flammeus) sklerotizačným laserom

Naevus flammeus je červená škvrna podmienená zmnožením ciev kože. Najčastejšou lokalizáciou je oblasť tváre a krku. Na odtránenie ohňa (naevus flammeus) využívame farbivový sklerotizačný laservyvinutý špeciálne na liečbu rozšírených cievok.

Jednou z najväčších výhod laserovej liečby je fakt, že je bezkontaktná, čím sa  eliminujú všetky riziká súvisiace s prenosom infekcie.Výsledným efektom je optické zmiznutie  nežiadúceho červeného ložiska.

Na akom princípe pracuje sklerotizačný laser?

 Tento laser pôsobí na princípe selektívnej fototermolýzy. To znamená, že koherentný laserový lúč preniká kožou a absorbuje sa v okysličenom krvnom farbive, čo umožňuje selektívne pôsobenie na kožné cievky. Vlastné ošetrenie sa vykonáva v špeciálne upravenej miestnosti spĺňajúcej všetky hygienicko-bezpečnostné predpisy. V citlivých lokalizáciách alebo u detí je možné výkon robiť v lokálnej anestézii (špeciálnym krémom).

A aký je výsledný efekt?

Výsledkom adekvátnej laserovej liečby je optické zmiznutie  nežiadúceho červenéholožiska, ktoré by sa malo dostaviť po 6 týždňoch od zákroku. V niektorých prípadoch pri rozsiahlom náleze je nutné zákrok opakovať.

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Kontaktujte nás

Sending

Plastičtí Chirurgové s.r.o © 2018

Log in with your credentials

Forgot your details?