Operácia brucha - Abdominoplastika

Ide o výkon, ktorým sa chirurgicky odstraňuje nadbytok kože a tuku z oblasti brucha. Podľa potrieb pacienta je možné aj spevnenie svalstva brušnej steny. Vzniknuté pooperačné jazvy sú na miestach nosenia spodného prádla, po určitom čase je možné ich vyhladnie zbrusovacím laserom.

Operácia sa robí v celkovej anestézii po predchádzajúcom kompletnom internom predoperačnom vyšetrení. Pred zákrokom sa označí množstvo kože, ktoré je možné odstrániť. Po odstránení kože aj s podkožím a vrstvou tuku sa brušná stena uvoľní až po rebrové oblúky.

Pri zákroku je možné spevniť aj brušné svalstvo a to najmä v prípadoch ak je mierne rozostúpené.

Následne sa pod miernym ťahom zošije celá rana a zavedú sa drény na odsávanie krvi. Ranu sa snažíme zošívať tak, aby vzniknuté jazvy boli na miestach nosenia spodného prádla čím sa stávajú menej nápadné. Jazvy postupne blednú a po určitom čase je možné ich vyhladnie zbrusovacím laserom.

Po operácii je nutný pokoj na lôžku, podávajú sa lieky proti bolestí ako aj preventívna antibiotická liečba. Stehy sa vyberajú podľa priebehu hojenia operačných rán, zvyčajne po dvoch až troch týždňoch. Ešte niekoľko týždňov po zákroku sa však odporúča nosenie špeciálneho brušného pásu.

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Kontaktujte nás

Sending

Plastičtí Chirurgové s.r.o © 2018

Log in with your credentials

Forgot your details?