Operácia pier (Augmentácia)

Augmetáciou pier rozumieme zväčšenie pier chirurgickou korekciou. Je to ambulantný výkon ,ktorý sa prevádza v lokálnej anestézii. Malým rezom sa uvońí časť sliznice aj s červeňou pier a zašije sa vstrebateľným materiálom, takže sa stehy nemusia vyberať. Po operácii môžme pozorovať mierby opuch, ktorý  do 2 dní ustupuje.

Pod pojmom augmentácia pier rozumieme vyplnenie červene pier, ktoré umožňuje dotvarovať pery do požadovanej veľkosti a kriviek

Augmentácia pier sa vykonáva pomocou injekčne aplikovaných materiálov, a súčasnosti patrí medzi najbežnejšie postupy v  korekčnej dermatológii. Používajú sa pri nej priesvitné viskózne gély rôznych typov. Zákrok je rýchly a veľmi efektný, vyžadujúci ovšem  kratšiu rekonvalescenciu. Pred zákrokom je potrebné zvoliť optimálny typ a takisto aj množstvo výplne, aby efekt bol čo najprirodzenejší. Okrem vyplnenia pier dosiahneme aj vymiznutie drobných vrások v tejto oblasti u žien stredného veku.

Aké výplne sa používajú ?

Pri výbere výplne máme v podstate dve možnosti. Buď použijeme prírodnývstrebateľný materiál alebo nevstrebateľné materiály neživého pôvodu. Každý z nich má svoje výhody aj úskalia, preto je potrebné zvoliť individuálny prístup u každej záujemkyne.

V praxi sa  osvedčuje pri prvej aplikácií voliť vstrebateľný materiál na báze kyseliny hyaluronovej, pretože táto voľba nám necháva možnosť návratu späť, teda k stavu pred augmentáciou. Kyselina hyaluronová sa vyrába v podobe priesvitného a viskózneho gélu. Je to prírodný polysacharid, ktorý tvorí dôležitý stavebný prvok kože, podkožia i spojivového tkaniva. Druhou možnosťou je použitie implantátov, ktoré sú dnes prevažne neživotného pôvodu. s (napr. materiály s názvom Esthelis a Restyl lip). Tieto materiály hoci sú umelé, správajú sa ako prírodné. Telo materiál prijíma ako vlastný, čo znamená, že ho postupne spotrebuje a odstráni. Tento postup a výber materiálu zaručuje, že pokiaľ sa klientka nestotožní s novým tvarom pier, výplň sa prirodzenou cestou odbúra a pery sa vrátia k pôvodnému vzhľadu bez bolesti a tvarových deformácií.

Iným typom materiálu používaným pri augmentácii pier sú nevstrebateľné polyakryláty. Ich použitie pri prvej aplikácii ostáva diskutabilné. V týchto materiáloch sú dlhé polyakrylátové reťazce spájané špeciálnou technológiou a účinkom enzýmov ľudského organizmu sa nerozkladajú. Efekt je permanentný. Na jednej strane prináša definitívne vyriešenie korekcie, na strane druhej môže dôjsť k niektorým komplikáciám. Organizmus sa nemusí zmieriť s prítomnosťou tejto cudzorodej látky v tele a môže reagovať odmietavo. To je spojené s väzivovým ohraničovaním cudzorodého materiálu. Táto reakcia nie je častá, klientka by však mala byť na toto nebezpečenstvo upozornená ešte pred definitívnym rozhodnutím o voľbe implantovaného materiálu. Takisto nevýhodou je, že pri tomto postupe nie je  možný návrat späť, ak klientka nie je spokojná s výsledkom procedúry.

Ako prebieha samotná augmentácia ?

Ako optimálny postup sa osvedčilo fázové zväčšovanie pier, kedy sa najprv aplikuje prvá dávka materiálu, následne sa počká, kým sa klientka s novým tvarom pier zžije a po 2-3 týždňoch sa pokračuje v zväčšovaní. Týmto spôsobom sa vyvarujeme neprirodzeného objemu pier. Augmentácia pier sa vykonáva v lokálnej anestézií, môžeme zvoliť hneď dve možnosti. Použitie krému EMLA s lidocainom je výhodné preto, že tvarová symetria pri vlastnej aplikácií je veľmi precízna. Sám výkon je ale pomerne bolestivý. Druhou možnosťou je injekčná aplikácia lokálneho anestetika , kedy dochádza k znecitliveniu ošetrovaných pier. Nevýhodou je komplikácia, ku ktorej niekedy prichádza, a to k rýchlo nastupujúcemu opuchu, vznikajúcemu po lokálnom injekčnom prípravku. Negatívne to môže ovplyvniť tvarovú precíznosť výkonu.

Ako prebieha rekonvalescencia ?

Po vlastnej aplikácií sú pery citlivé na dotyk a objaví sa mierny opuch. Počas niekoľkých dní sa stratí. V prvých dňoch je vhodná kašovitá strava, neskôr sa prechádza na konzumáciu tvrdých zložiek potravy. Po aplikácii doporučujeme chladné obklady a vyhýbanie sa nadmernému opaľovaniu a extrémnemu chladu krátko po zákroku.

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Kontaktujte nás

Sending

Plastičtí Chirurgové s.r.o © 2018

Log in with your credentials

Forgot your details?