Rekonštrukcia prsníka

Karcinóm prsníka je jedným z najobávanejších ochorení u žien. Jeho liečba si nezriedka vyžiada odstránenie časti, či dokonca celého prsníka. Vzhľadom na to, že beková hranica výskytu tohto ochorenia sa stále znižuje, množstvo rekonštrukčných operácií sa stále zvyšuje.

Rekonštrukcia prsníka  je určená pre ženy  po odstránení prsníka. Táto operácia má nesmierne veľký dopad na sebavedomie, emocionálny a partnerský život pacientky. Dobre vykonaná rekonštruknčná operácia je výraznou psychologiskou podporou pre pacientku a dovoľuje jej rýchlejší návrat do spoločenského a pracovného života.

Pre koho je vhodná rekonštrukčná operácia prsníka?

Najdôležitejším kritériom vykonania tejto operácie je vylúčenie možnosti pretrvávajúceho ochorenia. Pri rozhodovaní o rekonštrukcii prsníka je nevyhnutné vziať do úvahy vek pacientky, jej celkový stav, pridružené ochorenia a anatomické pomery.

Je však potrebné si uvedomiť, že aj napriek dobre vykonanej operácii a relatívne prirodzene vyzerajúcom prsníku nebude mať zrekonštruovaný prsník nikdy presne rovnaký vzhľad ani citlivosť odobratého prsníka

Ako prebieha samotný zákrok?

Medzi najpoužívanejšie techniky rekonštrukcie prsníka patria tzv.lalokové plastiky využívajúce vlastné tkanivo pacientky.

Najčastejšie sa využíva svalovo-kožný lalok zo širokého chrbtového svalu (m.latissimus dorsi), alebo z priameho brušného svalu (m.rectus abdominis).

 Tieto techniky potom môžu ale nemusia byť doplnené aplikáciou silikónových implantátov. Nakoniec sa pristúpi k rekonštrukcii bradavky a jej dvorca.

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Kontaktujte nás

Sending

Plastičtí Chirurgové s.r.o © 2018

Log in with your credentials

Forgot your details?