O nás Kontakt Pridať lekára/kliniku/dodávateľa
Chcete sa registrovať?

Portál kozmetickachirurgia.sk ponúka účinný a moderný spôsob prezentácie lekárov, kliník, výrobcov liečiv a dodávateľov zdravotníckej techniky na jednom mieste.

Registrujte sa!

Transplantácia vlasov

Kategória zákrokov: Tvár a hlava
Transplantácia vlasov

Transplantácia vlasov je spôsob ako korigovať stratu vlasov použitím vlastných vlasových štepov. Technika spočíva v odobratí povrchovej vrstvy presne stanovenej časti kože pokrytej vlasmi z darcovského miesta. Následne sa štepy vkladajú na nové miesto a pozornosť sa venuje správnermu uloženiu, aby výsledný efekt bol čo najprirodzenejší. V súčasnosti sa do praxe zavádza úplne nový postup nazývaný FUE (Follicular Unit Extraction), ktorý je nebolestivý, nezostávajú po ňom jazvičky a odobraté vlasy neskôr dorastú.

Vypadávanie vlasov je primárne zapríčinené súčinnosťou viacerých faktorov. Medzi najznámejšie patrí vek, hormonálne zmeny či genetická predispozícia . Pri posudzovaní závažnosti a progonózy vypadávania vlasov platí jednoduché pravidlo: čím skôr začnú vlasy vypadávať, tým väčšia bude budúca vlasová plešina.

Čo je to transplantácia vlasov?

Transplantácia vlasov je chirurgická metóda, pri ktorej dochádza k preneseniu zdravých vlasov samotného pacienta z miesta rastu nepoškodených vlasov na miesto vlasovej plešiny. Prenos sa uskutočňuje na princípe využitia zdravých vlasov pacienta. Ide o presunutie vlasov z darcovskej oblasti pacienta do oblasti postihnutej vypadávaním vlasov. Najčastejšie využívanou darcovskou oblasťou je zadná časť hlavy alebo boky hlavy. Tieto oblasti sú totiž geneticky naprogramované ako permanentné a vlasy odtiaľto vypadávajú len výnimočne. Na tomto poznatku je založený aj predpoklad, že rast vlasov po ich prenesení na požadované miesto bude tiež trvalý.

Kto je vhodným kandidátom na transplantáciu vlasov?

Pacient musí mať neporušený rast vlasov na zátylku a po bokoch vlasatej časti hlavy. Tieto miesta slúžia ako darcovské oblasti zdravých vlasov. Je mnoho techník používaných na vlasovú transplantáciu, pričom je niekedy vhodné ich kombinovať. Váš lekár Vám pomôže s výberom najvhodnejšej techniky pre Váš typ vlasov a plešiny.

A ako prebieha samotný zákrok?

Najčastejšie využívanou a zároveň jednou z najmodernejších metód vlasovej transplantácie je FUEFollicular Unit Extraction. Ide o prenášanie skupiniek vlasových folikulov. Vlasy prirodzene rastú v skupinkách dvoch, troch prípadne štyroch vlasov, preto je táto technika považovaná za najlepšiu cestu k prirodzenému vzhľadu .Na jednom sedení je možné transplnatovať až 2500 graftov (štepov). Transplantácia vlasov sa obyčajne vykonáva v lokálnej anestézii.

A aké sú výhody tejto metódy?

 

  • efekt zákroku je trvalý
  • dosiahnutie prirodzeného a mladšie pôsobiaceho vzhľadu
  • zvýšenie sebavedomia a vymiznutie prípadných psychologických problémov súvisiacich s pocitom menejcennosti kvôli väčšej či menšej vlasovej plešine
comments powered by Disqus

Obsah

Súvisiace články

Lekári a kliniky

CENTRUM plastickej & estetickej chirurgieCENTRUM plastickej & estetickej chirurgie
Košice
+421 55 623 46 24, +421 55 622 01 86, +421 91 095 34 01
centrum@plastickachirurgia.sk

Celý kolektív lekárov a sestier je na vysokej profesionálnej úrovni, má dlhoročné skúsenosti a je pripravený vám poskytnúť služby na nadštandardnej úrovni. Našim prvoradým cieľom je vytvoriť pre pacientov nadštandardné prostredie a maximálnu diskrétnosť.
Súkromná klinika EstheticSúkromná klinika Esthetic
Bratislava
+421 25 441 54 04
esthetic@esthetic.sk

Súkromná klinika plastickej chirurgie, estetickej medicíny a laserovej medicíny Esthetic sa nachádza v tichom prostredí v centre Bratislavy v historických priestoroch prvej kliniky plastickej chirurgie na Slovensku.
Prevádzkovateľ: MUDr. Petros Christodoulou | Podmienky použitia