Úprava vpadnutých bradaviek

Vpáčená bradavka je pomerne častým nálezom u inak zdravých žien. Okrem estetického problému ide často aj o problém týkajúci sa  dojčenia. U týchto žien môžu byť tiež častejšie pozorované zápaly bradavky. V plastickém chirurgii je mnoho spôsobov používaných na korekciu vpáčených bradaviek. Medzi najpoužívanejšie patrí operácia s použitím silikónového drénu.

Vpáčená bradavka je pomerne častým nálezom u inak zdravých žien. Okrem estetického problému ide často aj o problém týkajúci sa dojčenia. U týchto žien môžu byť tiež častejšie pozorované zápaly bradavky. V plastickém chirurgii je mnoho spôsobov používaných na korekciu vpáčených bradaviek. Medzi najpoužívanejšie patrí operácia s použitím silikónového drénu.

Ako prebieha samotná operácia?

Táto operačná technika je pomerne jednoduchá a preto je možné jej prevedenie v lokálnej anestézii. Princípom operácie je použitie fixačního stehu na vytiahnutie bradavky a následné zavedenie silikónového drénu.

Cievne zásobenie ako aj inervácia bradavky ostávajú neporušené čo je důležité z hradiska menšieho rizika pooperačních komplikácií a budúcej funkcie bradavky – prípadného dojčenia. Po skončení operácie sa na bradavku priloží obklad s antiseptickým roztokom, ktorý tam ponecháme 7-10 dní

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Kontaktujte nás

Sending

Plastičtí Chirurgové s.r.o © 2018

Log in with your credentials

Forgot your details?