Vyhladenie vrások laserom - resurfacing

Rejuvenizácia je metódou používanou na zlepšenie vzhľadu pokožky, vyhladenie statických či dynamických vrások, vybielenie pigmentácií ako aj odstránenie jaziev po akné. Resurfacing je možné vykonávať viacerými spôsobmi – chemickým peelingom, rádiofrekvenčnou abláciou, dermabráziou či laserom. Počas resurfacingu pomocou laserového prístroja sa laserový lúč nasmeruje na miesto, ktoré chceme ošetriť. Takto dosiahneme zničenie niektrorých vrstiev pokožky a tým aj novotvorbu kolagénu. Novovzniknutá pokožka je jemnejšia a tenšia, čo jej dodáva mladistvejší vzhľad.

Ako vznikajú vrásky ?

V normálnej koži sú v optimálnom pomere zastúpené kolagénové a elastické vlákna, ktoré zabezpečujú pružnosť a elasticitu kože. Usporiadanie elastických a kolagénových vlákien v normálnej koži je v pomere 1% elastických a 99% kolagénových vlákien. Pôsobením slnečného žiarenia sú kolagénové vlákna degradované a nahradené elastickými vláknami. Výsledkom je nesprávna elasticita a pružnosť kože s poškodenou schopnosťou ako napnutia, ale aj zmrštenia. To vedie k charakteristickému poprehýbaniu kože – vráskam.

Aký účinok má laser na vyhladzovanie vrások?

Ošetrenie laserom má dvojaký účinok. Prvým je odstránenie zvráskavenej a slnkom poškodenej časti pokožky, po ktorom sa začne formovať nová nepoškodená pokožka. Druhým účinkom je stimulácia tvorby kolagénových vlákien a tým aj regenerácia pružnosti a správnej elasticity kože, čoho dôsledkom je odstránenie vrások s obnoveným prirodzeným napnutím kože.

Akým spôsobom laser účinkuje ?

Na odstraňovanie vrások sa používa počítačom riadený generátor špeciálnych obrazcov, ktorý pokryje ošetrovanú plochu bod po bode tak, aby bola pokrytá celá ošetrovaná plocha. Dôležité je, aby účinok laserového lúča nebol aplikovaný v bodoch ležiacich vedľa seba v rovnakom čase, čo by mohlo spôsobiť tepelné poškodenie kože. Je nutné, aby laserový lúč “skákal” z miesta na miesto tak, že v čase medzi ožiarením dvoch susediacich bodov bude mať pokožka čas na tepelnú regeneráciu, čím je zabezpečené, že nedôjde k tepelnému poškodeniu pokožky. Cieľom je pokožku vaporizovať, a nie spáliť, preto je súčastne nutné, aby laserový lúč pôsobil adekvátnou intenzitou čo najkratšiu dobu. Pri použití laseru sa nielen odstráni povrchová, opotrebovaná a poškodená časť kože, ale súčastne sa stimuluje tvorba nového kolagénu, ktorý pokožku prirodzeným spôsobom vypne a vyhladí nielen povrchové, ale aj hlboké vrásky. Časový efekt laserového vyhladenia vrások je obdobný ako u klasického operačného face-liftingu, avšak bez akýchkoľvek pooperaèných jaziev. Môže sa kombinovať aj s operáciou poklesu viečok počas jednej operácie.

Aké sú hlavné výhody tejto metódy ?

  • Neinvazívnosť procedúry
  • Žiadne jazvy, krvácanie či opuchy po výkone
  • Možnosť presnej kontroly efektu počas výkonu
  • Nevyžaduje hospitlizáciu po výkone

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Kontaktujte nás

Sending

Plastičtí Chirurgové s.r.o © 2018

Log in with your credentials

Forgot your details?